Get Adobe Flash player

Eredményesen szerepelt a magyar csapat az IFSS EB-n

2022. november 9-13-án került megrendezésre az IFSS kutyafogathajtó, kutyás futó, kerékpáros és dogscooter Európa-Bajnoksága Németországban, Leipában. A magyar színeket 9 versenyző képviselte:
kutyás futás:  Bohon Szilárd, Hámor Endre, Hummel Zoltán, Koris Edina, Rompos Luca, Szűcs Géza, Torda Orsolya
kutyás tereprollerezés: Laczkó Krisztián
4 kutyás fogat: László Attila.
A legjobb eredményt Laczkó Krisztián érte el, aki ezüstérmes lett az 1 kutyás dogscooter masters kategóriában.
Hummel Zoltán 5. helyezett lett a kutyás futás masters kategóriában, Szűcs Géza pedig 9. lett a kutyás futás elite kategóriában.
A magyar csapat 2 váltóval is rajthoz állt az utolsó napon, és a Hummel Zoltán - Laczkó Krisztián - Szűcs Géza alkotta váltó 10. helyezést ért el a 21 váltó közül.
A 9 magyar versenyzőnek nem volt könnyű dolga, 23 ország 772 versenyzője vett részt az EB-n, amit hatalmas tempó, és kiélezett versenyhelyzetek jellemeztek.
Gratulálunk mindenkinek a szép eredményekhez és a  tisztes helytálláshoz!